Návrh – Mezonetový apartmán v Dolnom Smokovci

Radi by sme vám predstavili náš posledný projekt – Apartmán v novovybudovanom apartmánovom dome v Dolnom Smokovci, konkrétne v časti Pod Lesom. Tento apartmán bol navrhnutý s cieľom slúžiť ako ideálne krátkodobé ubytovanie pre majiteľov – 2 bratov s rodinami a ich otca s manželkou, ale zároveň ako príležitostné ubytovanie pre hostí na prenájom cez AirBnB.

Jedným z kľúčových požiadaviek bola variabilnosť izieb na prvom aj druhom poschodí mezonetu, preto sme sa rozhodli použiť hotelový koncept postelí. Tieto postele je možné oddeliť alebo spojiť podľa potreby. V každej izbe sme tiež zabezpečili priestor na prácu s počítačom, čo je veľmi dôležité v dnešnej dobe, keď veľa ľudí pracuje z domu.

Interiér apartmánu sme navrhli tak, aby evokoval tatranský/vysokohorský charakter, keďže majitelia sú nadšenci turistiky, horolezectva a skialpinizmu. V rámci dizajnu sme použili rôzne prírodné prvky, ako napríklad laná na svietidlách, ako uchytenie políc a závesných systémov. Interiér je bohatý na drevené obklady stien a stropov, kamennú podlahu a obklady, ovčiu vlnu a príjemné koberce z prírodnej vlny v izbách.

Jedným z výnimočných prvkov interiéru je lezecká stena kombinovaná s knižnicou, ktorá sa tiahne popri schodisku na druhé poschodie. Tento prvok bude slúžiť pre deti majiteľov, ktoré budú mať možnosť využiť túto zábavnú a vzdelávajúcu aktivitu.

Celkový dizajn apartmánu je zároveň vzdušný, moderný a minimalistický, s použitím svetlých farieb a čiernych akcentov. Snažili sme sa využiť každý priestor apartmánu čo najúčelnejšie, či už ako potrebný úložný priestor alebo priestor na oddych a prípadnú prácu.

Tento apartmán v Dolnom Smokovci je jedinečným miestom, kde sa môžete tešiť na výnimočné ubytovanie s dokonalým spojením moderného dizajnu a tatranského charakteru.