Interiérové riešenie domčeku pod horami od Inspire Design

Aj nás ako tvorcov interiéru zaujala príjemná dispozícia rodinného domu pod Tatrami. Ústredná časť, pozostávajúca z obývacej izby, kuchyne a stolovania je bohatý priestor vo forme galérie pod sedlovou strechou.
Na jej dvoch krídlach sú oddelené nočné časti pre rodiča a na druhej strane pre dospievajúce deti.
Jednotlivé krídla obsahujú patričné sociálne zázemie v podobe vlastných kúpeľní. Priečelie francúzkych okien je orientované juhovýchodne, takže tepelný front a svetelnosť interiéru je veľmi príjemná. Cieľom návrhu bolo vytvorenie príjemného prostredia s prihliadnutím na pána domu, takže interiér je ladený do mužského charakteru.
Premyslený výber použitých materiálov je citlivo komponovaný do harmonizujúceho celku.
Od vstupu Vás víta sklenená plocha Bubola e Naibo, ktorá delí zádverie od šatníka. Už v tejto časti jemne prezrádza prvok zvetrávanej oceli – korténu, čo sa bude odohrávať v celom interiéri.
Veľká sklenená plocha umiestnená medzi prvkami zväčšuje opticky priestor. Táto časť je vkusne doplnená farebným akcentom v podobe kresielka z ohýbanej dýhy, dizajnu 60 – 70 tych rokov. Príjemným doplnkom je vešiak industriálneho charakteru s betónovou základňou.

Po vstupe ohurujúco pôsobí veľkorysosť centrálnej časti domu. Hlavné materálové prvky sú, pečený bielený dub v podobe podlahovej krytiny Bauwerk a obkladového materiálu, pohľadový betón, zvetrávaná oceľ a hmoty antracitovej farby.
Hlavným prvkom obývacej časti tejto miestnosti je sedačka Bonaldo talianského dizajnu svetlej farby a kvalitnej látky. Výhľad je orientovaný na obývaciu stenu a krb . Ten je navrhnutý ako monolitický blok betónu v architektonickom rástri. Opäť aj na ňom sa objavuje prvok oceli v podobe úložného priestoru na drevo. Doplnkami v tejto časti sú talianske kusy nábytku a ručne tkaný koberec z himalájskej vlny – Djacarda. Oku vábiace sú ručne vyrábané svietidlá LZF, zavesené z hrebeňa strechy.
Časť stolovania lemuje knižnica umiestnená pod podestou súkromnej čitárne. Rytmus knižnice narušujú uzavreté časti úložných priestorov, slúžiace ako bary k stolovaniu. Ústredným prvkom je stôl tmavej dýhy s nohami v korténovom vyhotovení od spoločnosti Bonaldo. Ikonickým dizajnovým prvkom pre túto časť sa stávajú stoličky z dielne dizajnérského páru Eamesovcov.
V časti kuchyne je badať prioritný zámer vytvárať silné, tažké hmoty. Jedná sa o jednú z noviniek pre rok 2016 od nemeckého výrobcu kuchýň NEXT125, teda keramickú kuchyňu v prevedení betónu. Ďaľšou hmotou sa stáva masívna kocka z korténu. Prvky skla a drevených ploch z úložnými priestormi dopĺňajú koncept.
Nepriehľadnuteľným prvkom priestoru je mlynárske schodisko vedúce do oddychovej časti určenej pre čítanie. Objavuje sa tu ďaľšia ikona Eamesovcov.
Spálňa sa nesie opäť v prvkoch celého interiéru. Na ich doplnenie pribúda brúsená koža, použitá na posteli. Farebným akcentom sa stáva príručný stolík talianského výrobcu Bonaldo.
Šatníky Fizzy sú v tejto časti zapustené do steny a tvoria súvislú plochu.
Bonusom“ ako klient tvrdí, je jeho súkromná kúpeľňa. Pohľad od vstupu zaujme voľne stojaca vaňa – Riho Barcelona orientovaná pri veľkých oknách miestnosti. Výberom látok závesov Bematech sa dosiahlo nádherné mäkké svetlo, ktoré rozžiarilo jednotlivé prvky. Armatúry a nábytok nesie rukopis  francúzkeho dizajnéra Philipphe Starca.  Zvýšením komfortu prostredníctvom zabudovanej infra sauny sa tento priestor stáva malým wellnes centrom.  Obklady zemitých farieb dotvárajú kolorid použitých materiálov.

Druhé krídlo domu je detská časť. Opať nesie použité prvky v ohľade na potreby dospievajúcich synov.
Dostatok úložného priestoru pre šaty či učebné pomôcky sa stáva charakteristickým prvkom týchto miestností. Dispozične totožný návrh sa líši v použitej farebnej škále.
Spoločná kúpeľňa je uspôsobená potrebám dospievajúcich tínedžerov.

Interiér tohoto domu pôsobí vyrovnane, harmonicky a usporiadanie v konštrukčných detailoch. Dizajnérský zámer sa tu príjemne zlúčil s potrebami zákazníka a funkciou priestoru.